RN732ATTD1072F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1072F10
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.7kOhm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1072F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1072F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C