RN732ATTD1072C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1072C10
Description
RES 10.7K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.7kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C