RN732ATTD1072A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1072A05
Description
RES 10.7K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.7kOhm
Tolerance :
±0.05%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1072A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1072A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C