RN732ATTD1071F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1071F50
Description
RES 1.07K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.07kOhm
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1071F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1071F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C