RN732ATTD1071F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1071F25
Description
RES 1.07K OHM 1% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.07kOhm
Datasheets
RN732ATTD1071F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1071F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C