RN732ATTD1071F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1071F100
Description
RES 1.07K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.07kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W