RN732ATTD1071D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1071D10
Description
RES 1.07K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.07kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W