RN732ATTD1071B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1071B05
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/10W 0805
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.07kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1071B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1071B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C