RN732ATTD1070B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1070B25
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Published :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
107Ohm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C