RN732ATTD1070B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1070B05
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/10W 0805
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
107Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1070B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1070B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 107Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C