RN732ATTD1070A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1070A25
Description
RES 107 OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
107Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm