RN732ATTD1070A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1070A10
Description
RES 107 OHM 0.05% 1/10W 0805
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
107Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1070A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1070A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 107Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C