RN732ATTD1070A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1070A05
Description
RES 107 OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
107Ohm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1070A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1070A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 107Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C