RN732ATTD1063F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1063F50
Description
RES 106K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
106kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1063F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1063F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C