RN732ATTD1063F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1063F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 106K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V