RN732ATTD1063B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1063B25
Description
RES 106K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
106kOhm
Datasheets
RN732ATTD1063B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1063B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C