RN732ATTD1062D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1062D10
Description
RES 10.6K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.6kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1062D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1062D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C