RN732ATTD1062B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1062B25
Description
RES 10.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.6kOhm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1062B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1062B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C