RN732ATTD1062B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1062B10
Description
RES 10.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.6kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1062B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1062B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C