RN732ATTD1062A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1062A10
Description
RES 10.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.6kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1062A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1062A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C