RN732ATTD1062A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1062A05
Description
RES 10.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm