RN732ATTD1061F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1061F50
Description
RES 1.06K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.06kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1061F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1061F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.06kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C