RN732ATTD1061F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1061F100
Description
RES 1.06K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.06kOhm
Tolerance :
±1%