RN732ATTD1061D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1061D100
Description
RES 1.06K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.06kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V