RN732ATTD1061D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1061D10
Description
RES 1.06K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
1.06kOhm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%