RN732ATTD1061B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1061B10
Description
RES 1.06K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
1.06kOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C