RN732ATTD1061A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1061A10
Description
RES 1.06K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.06kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%