RN732ATTD1060C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1060C25
Description
RES 106 OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
106Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1060C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1060C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C