RN732ATTD1060B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1060B50
Description
RES 106 OHM 0.1% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
106Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
yes
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1060B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1060B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C