RN732ATTD1060A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1060A05
Description
RES 106 OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
106Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1060A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1060A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C