RN732ATTD1053F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1053F50
Description
RES 105K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
105kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1053F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1053F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 105kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C