RN732ATTD1053F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1053F100
Description
RES 105K OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
105kOhm