RN732ATTD1052D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1052D25
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
10.5kOhm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W