RN732ATTD1052D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1052D100
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.5kOhm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Datasheets
RN732ATTD1052D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1052D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C