RN732ATTD1052B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1052B50
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistance :
10.5kOhm
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C