RN732ATTD1052B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1052B25
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
yes
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.5kOhm
Voltage - Rated :
100V