RN732ATTD1052B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1052B05
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
10.5kOhm
Working Voltage :
150V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1052B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1052B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C