RN732ATTD1051F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1051F25
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
1.05kohm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1051F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1051F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C