RN732ATTD1051B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1051B05
Description
RES 1.05K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
1.05kohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1051B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1051B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C