RN732ATTD1050F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1050F10
Description
RES 105 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
105Ohm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1050F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1050F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 105Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C