RN732ATTD1050D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1050D100
Description
RES 105 OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
105Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W