RN732ATTD1050B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1050B25
Description
RES 105 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
105Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1050B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1050B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 105Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C