RN732ATTD1050B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1050B05
Description
RES 105 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C