RN732ATTD1050A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1050A10
Description
RES 105 OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
105Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1050A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1050A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 105Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C