RN732ATTD1042F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1042F10
Description
RES 10.4K OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.4kOhm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1042F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1042F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C