RN732ATTD1042D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1042D50
Description
RES 10.4K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
ECCN Code :
EAR99
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
10.4kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm