RN732ATTD1042D10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1042D10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.4K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm