RN732ATTD1042B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1042B50
Description
RES 10.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.4kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1042B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1042B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C