RN732ATTD1042B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1042B10
Description
RES 10.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
2
Datasheets
RN732ATTD1042B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1042B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C