RN732ATTD1042A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1042A10
Description
RES 10.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.4kOhm